החופשה המושלמת שלי

January 14, 2018

עוד מעט יש לי יום הולדת. אני אוהבת את היום הזה בשנה, תמיד אהבתי. אבל עם הגיל קרה משהו ואני מרגישה שהיום הזה הוא שלי ורק שלי .אני לא אוהבת לבזבז בו אנרגיה מיותרת , לזרוק אותה החוצה. אני מרגישה צורך להפנות את כולה פנימה, כי למען האמת, לקבל כזאת כמות אדירה של אהבה ביום אחד זה לא פשוט, זה דורש לא מעט, לפחות עבורי. כבר שנים שאני לא נשארת בעיר ב 22 לינואר, אני אוהבת לבלות אותו עם האנשים הקרובים שלי רחוק מהשגרה.

השנה התחשק לי לנוסע למקום אקזוטי, להגשים עוד חולם - מלדיביים. אבל בתקופה הזאת אני מחוייבת ללוח הצגות של ״הבימה״ והקדמתי קצת את הבריחה החגיגית שלי.הזמתי כרטיסים, ארזתי בגדי ים, ספרים, קרם הגנה וטסתי בשתי טיסות לגן עדן.

 

 

 

וואו! ציפיתי לחופש, לשמש, לנופים אבל לא ציפיתי לזה! לצבעים מטורפים וזוהרים, למים צלולים ונקיים להפליא, לשקט שכמעט אי אפשר למצוא בחיינו, לשלווה האבסולוטית שנמצאת שם בכל גרגיר חול וכל עלה דקל. הצלחתי להתנקות, להתנתק, להיות בשקט אמיתי עם עצמי.תמיד אמרתי שאני לא בן אדם של בטן גב לתקופת זמן ארוכה מידי, שאני אוהבת את השגרה, את האנשים, את העשייה... אבל הפעם, הפעם קרה משהו אחר, משהו טוב.

 

לא רציתי לעזוב, לא הפריע לי החוסר מעש מוחלט, לא רציתי להתעורר בתל אביב האורבנית, רציתי את הנוף הפסטורלי לים עוד קצת, עוד כמה בקרים, רציתי להספיק לקרוא עוד כמה ספרים, כי בעיר הרעשים והדאגות לא נותנים לי להינות מספיק מהספרים שאני כל כך אוהבת, רציתי להישאר עוד כמה רגעים עם עצמי בלי הפרעות, בדיאלוג פנימי שקט ובריא.

באמת שלא עשיתי הרבה, לא היה בי צורך. לא התאמצתי למלא את הזמן רק רציתי לעצור אותו. ריצה ויוגה בבקרים, אוכל, שמש, ספרים, יין, מוזיקה, תמונות כמובן:) לא חיפשתי אטרקציות או לבדר את עצמי. הזמן טס לו במהירות האור. ככה זה כשנהנים!

 

 

ביום האחרון ניסיתי לנשום ולזכור את הכל: כל תנועה קטנה של המים, את הצבעים, את המצב הנפשי שלי. רציתי לשמור את הכל בזכרוני. פשוט סירבתי שזה יגמר! לא זוכרת מתי חוויתי כזה עצב מלעזוב מקום כלשהו.זה המקום היפה בעולם, לפחות מאלה שכבר ביקרתי בהם.ויותר נעים מכל זה לדעת שאני במקום כל כך יפה עם עצמי שלא ברחתי מרגעים ארוכים של שקט ומחשבות.

 

 

 

 

וכל מי שאמר לי לפני הטיסה: ״יהיה לך משעמם!״ ״זה מקום רומנטי מידי לטוס עם חברה״ ״אל תסעי ליותר מידי זמן״ טעה בגדול. כשאתה בשלום עם עצמך אז לא משעמם פשוט לנוח, או להינות מהנופים ומהשקט, כשחברה בדיוק באותו ראש איתך וזורמת על כל שטות בלי אף שאלה זה מדהים ומדוייק, לא צריך עוד אנשים או עוד עניין כשטוב לך, כשנעים ורגוע בלב, בראש ובנשמה.חופשה חלומית הייתה לי: נחתי, צברתי אנרגיות, ניקיתי את המערכת, נשמתי עמוק! אני חוזרת הביתה לחיי היפים ולוקחת איתי כמויות של זכרונות צבעוניים.תודה מלדיביים, אני מבטיחה לחזור! 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

February 1, 2018

January 18, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2017 by JP.