?אז למה דווקא ריצה

January 11, 2018

 

היום כשרצתי מול הנוף המושלם והיו לי כמעט שעתיים למחשבות, חשבתי לי: ״למה דווקא ריצה?״
אני לא רופא ולא מאמן, לא מדברת על יתרונות בריאותיים או דרך לשרוף קלוריות. לא! למה אני התאהבתי דווקא בריצה?
הרי לפני הרבה שנים התחלתי בטי אר אקס בפארק, כשעוד אף אחד לא ממש ידע מה זה, עברתי לאימונים פונקציונלים, משם לקרוספיט, כי זה הרבה יותר טכני ומעניין בעיניי,הייתה גם יוגה בדרך אבל כלום לא החזיק אותי חזק כמו הריצה.
התחלתי לחפש למה!


דבר ראשון, זה זמין. לא משנה איפה אני נמצאת , באיזה מקום בעולם, באיזה מזג אוויר, לבד, עם אנשים, בוקר או ערב, אפשר בכל רגע נתון לצאת לריצה. הדבר היחידי שזה דורש - רק נעלי ריצה. סה טו! לא ציוד, לא מאמן, לא לבדוק תרגילים. כלום!

 

דבר שני, ריצה מוציאה אותי מהבית. אני אדם נורא אורבני, כמו רובנו בעצם. החיים שלנו הם בדרך כלל בית, משרדים, אולפנים, בתי קפה, רחובות. ריצה מקרבת אותי לטבע, לאוויר, לים, מאפשרת לראות שקיעה וזריחה, ציפורים בפארק, אני מתרגשת מהשתקפות של עננים במים, אני רצה במקומות מרוחקים ויפים בעולם. כל זה לא היה קורה בלי הריצה!


יעדים! כן, כן יעדים! לא צריך להיות תחרותי מידי בשביל לעמוד ביעדים בריצה. כל מי שרץ רוצה להגדיל מרחק, מהירות, להצליח לרוץ ביותר קלילות וכו׳ שלא נדבר על להירשם לתחרויות ולהציב יעדים של זמן ומרחק. אין משהו שעוזר יותר להתמדה מזה! לכל מי שרץ אני ממליצה על תחרויות לא כי צריך לנצח כי זה יכניס אותכם לתוך התהליך ותהיו מחוייבים יותר לדרך.

 

 


להבדיל מכל סוג ספורט אחר ( למעט יוגה) הריצה מכריחה אותי לנשום. לנשום קבוע, במודעות. אני משוכנעת שנשימה זאת אחת המתנות שיש לנו ואנחנו לא יודעים להשתמש בה. והריצה לא משאירה ברירות, היא מחייבת לנשום, זאת אחת

הסיבות שהופכת את הריצה לכל כך מדיטטיבית.


אני יכולה להמשיך נצח. אבל נגמרה לי הריצה על הליכון וזה מה שהספקתי לחשוב עליו בריצת בוקר מול הים.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

February 1, 2018

January 18, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2017 by JP.