טיפים לריצה בגשם

January 2, 2018

 

 

לקראת מרתון טבריה בשישי הקרוב או כל ריצה בגשם

 

גשם לא מבטל ריצות, בטח לא מרוצים. ביום שישי הקרוב מתקיים מרתון טבריה, אחד המרוצים הפופולריים בארץ. כל הרצים מגיעים לצפון להישתתף בו. גם אני, עם הקבוצה האמיצה של 12 בנות שבדרך למרתון הראשון שלהן. והיי, התחזית אומרת שלא הולך להיות יבש במיוחד.

בחיים לא רצתי מרוץ בגשם. הלכתי לבדוק מה חשוב לדעת לקראת ריצה רטובה. 

 

 

כובע מצחייה תשמור על העיניים

שימו כובע מצחייה, כך הגשם לא יכנס לעיניים ולא תצטרכו להתעסק כל הריצה בלנגב את הפנים. זה לא ישמור על הראש שלכם יבש אבל לפחות תוכלו לראות לאן אתם רצים. ודי חשוב לראות טוב, כי יהיה מחליק ובא לנו לשלוט בריצה.

 

 

לא להגזים עם השכבות

יש נטייה להתלבש מוגזם במזג האוויר סוער. אין שום סיבה להגזים גם כי תתחממו נורא מהר וגם כי בגשם הבגדים יספגו הרבה מים ויהפכו לכבדים יותר. תחשבו איך הבגדים יוצאים מהכביסה! לא בא לכם לרוץ עם כל המשקל הזה. וגם אם תגזימו עם המעיל אז יהיה לכם נורא חם ולח בתוכו, לא פתרון טוב להימנע מהגשם. הדרך היחידה לא להירטב זה לרוץ עם מטריה, יכול להיות משעשע אבל פחות יתאים למרוץ. תורידו את כל הבגדים המיותרים בזינוק. 

 

 

חומר נגד שפשפת

בריצה רטובה יש יותר סיכוי לשפשפות. לא לפחד למרוח חומרים כדי למנוע את זה. אני אישית פחות חובבת ואוזלין. או בודי גלייד או משחה לתינוקות. כפות רגליים, מפשעות, קו חזיה, פנים ירכיים. לא להתבייש, לשים כמות. אתם לא רוצים לצרוח אחרי זה במקלחת מכאבים ושריפה!

 

 

תביאו בגדי החלפה

עדיף להגיע עם נעלי מרוץ שלכם בשקית ניילון וגם גרביים יבשים. עד שתתחממו ותגיעו וזינוק יכול להיות שהגשם יפסק כך תרוויחו ריצה עם נעליים יבשות או לפחות תתחילו בלי משקל מיותר על הרגליים. בסוף המרוץ הדבר החכם ביותר יהיה מהר להחליף לבגדים חמים ויבשים ולא להישאר שעות רטובים וקפואים

מקור.

 

 

לא לפחד

ריצה בגשם קצת מלחיצה, בטח אם זה מבול! לא לפחד. תרגישו סופרמנים ווואנדרוומניות ברגע שתעמדו בזה. אולי לא תעשו שיאים אבל תהיה לכם חוויה מטורפת, סיפורים לשבוע קדימה ועוד ניסיון מדהים בדרך. תדרכו בשלוליות, תרטבו, אל תנסו להימנע מהמים. אם כבר גשם, אז בראבק!

 

בהצלחה לכל הרצים בטבריה. אולי אולי עדיין ננצל מהגשם:)

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Recent Posts

February 1, 2018

January 18, 2018

Please reload

Archive
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

© 2017 by JP.